En GüzeL BoaRd TozuttuM.NiCeBoaRd

Join the forum, it's quick and easy

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

KaLiTeLi KiŞiLeriN BuLuStuGu TeK aDreS TozuTanLaRıN ForuMu.....

karabasanın bilimsel açıklaması Accept10 BitCoin LiteCoin DogeCoin SevgiLi Forum KuLLanıcıLarı DüşünceLerinizi tozuttum@gmail.com e-mail yolu ile uLaştırabiLirsiniz. BitCoin LiteCoin DogeCoin Gibi Digital Para BirimLeri Sitemize Eklenecektir. BiLginize...

Düşünceniz Bizim İçin Önemlidir.

Giriş yap

Şifremi unuttum

Mayıs 2024

PtsiSalıÇarş.Perş.CumaC.tesiPaz
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Takvim Takvim

karabasanın bilimsel açıklaması

BaBaJaN
    BaBaJaN
    TozuttuM GeneRaLi
    TozuttuM GeneRaLi

Tecrübe Puanı : 0
    TeşekkürLer : 0

karabasanın bilimsel açıklaması Empty karabasanın bilimsel açıklaması

Mesaj tarafından BaBaJaN Ptsi Ocak 26 2009, 16:37

Karabasan'ın tıp dünyasındaki karşılığı nedir?
    Tıptaki adı uyku felcidir. İnsanlar rüya gördükleri REM uykusu sırasında, göz ve solunum kasları dışında tamamen fizyolojik bir felç durumundadırlar. Hiçbir kasları çalışmaz. Böyle olmasaydı, biz rüyalarımızı oynar hale gelirdik. Rüyamızda ne yapıyorsak, yatakta da onu yapmaya başlardık. Bazen rüyadan uyandığımızda beynimiz uyanık ve etrafın farkında olduğumuz halde, hareket edemez, ses çıkaramaz ve göğsümüzün üzerinde bir ağırlık varmış gibi hissederiz. Bunu herkes hayatının bir döneminde en az bir kez yaşamıştır. Korku verici bir durumdur. Ama saniyeler içinde kendiliğinden düzelir. Karabasanın olma nedeni; uykudan uyanmamıza rağmen REM uykusundaki fizyolojik felç halinin, uyanır uyanmaz çözülmemesine bağlıdır.

Arkadaşlar açıklamayı okuduktan sonra yorumunuzu yazarsanız konu güncel kalır ve bu korkutucu olayın aslında normal birşey olduğunu daha cok kişi öğrenmiş olur yorumlarınızı esirgemeyin lütfen

Forum Saati C.tesi Mayıs 11 2024, 16:45