En GüzeL BoaRd TozuttuM.NiCeBoaRd

Join the forum, it's quick and easy

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

KaLiTeLi KiŞiLeriN BuLuStuGu TeK aDreS TozuTanLaRıN ForuMu.....

İstanbul'a hayvanat bahçesi kuruluyor Accept10 BitCoin LiteCoin DogeCoin SevgiLi Forum KuLLanıcıLarı DüşünceLerinizi tozuttum@gmail.com e-mail yolu ile uLaştırabiLirsiniz. BitCoin LiteCoin DogeCoin Gibi Digital Para BirimLeri Sitemize Eklenecektir. BiLginize...

Düşünceniz Bizim İçin Önemlidir.

Giriş yap

Şifremi unuttum

Mayıs 2024

PtsiSalıÇarş.Perş.CumaC.tesiPaz
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Takvim Takvim

İstanbul'a hayvanat bahçesi kuruluyor

TozuttuM
    TozuttuM
    ForuMun YARBAYI
    ForuMun YARBAYI

Tecrübe Puanı : 11
    TeşekkürLer : 0

İstanbul'a hayvanat bahçesi kuruluyor Empty İstanbul'a hayvanat bahçesi kuruluyor

Mesaj tarafından TozuttuM Salı Ocak 22 2008, 16:21

İstanbul (AA)- Gülhane Hayvanat Bahçesi'nin kapatılarak parka dönüştürülmesinin ardından İstanbul'da bu alanda yaşanan boşluk, büyükşehir belediyesince Gaziosmanpaşa'nın kuzeyinde yapımı gerçekleştirilecek ''İstanbul Hayvanat Bahçesi'' projesiyle dolacak.
    İstanbul Büyükşehir Belediyesinden alınan bilgilere göre, projesi İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi'nce yapılan İstanbul Hayvanat Bahçesi, Gaziosmanpaşa'nın kuzeyinde kurulacak. Hayvanat bahçesi inşaatı 4 etaptan oluşuyor. Etapların inşasına sırasıyla başlanacak. Birinci etabı 196, ikinci etabı 144, üçüncü etabı 103 ve dördüncü etabı 620 dönüm olan hayvanat bahçesinin, ilk iki etabı yapılarak hizmete açılacak.
    Hayvanat bahçesinde sergi holü, alışveriş merkezi, kafeterya, gösteri merkezi, Çocuk Hayvanat Bahçesi ve hayvan hastanesinin yanı sıra aralarında dağ keçileri, geyik, fil, aslan, zürafa, gergedan, küçük maymunlar, penguen, su kuşları gibi türlerin yer aldığı bölümler bulunacak.
    Hayvanat bahçesinin diğer bölümlerinde hayvan barınakları ve çevre düzenleme yer alırken, son etabı ise safari hayvanat bahçesi alanı olarak planlandı.
    2002 yılında ihaleye çıkan ve bazı istimlak sorunları nedeniyle gerçekleştirilemeyen hayvanat bahçesi projesinin, 2007 yılı birim fiyatlarıyla ilk etabının maliyeti yaklaşık olarak 15 milyon YTL olacak.
    Projenin ilk iki etabının ise 40 milyon YTL'ye mal olması planlanıyor.
    İstanbul Büyükşehir Belediye Bakanı Kadir Topbaş da, Gaziosmanpaşa'nın kuzeyinde hayvanat bahçesi olarak planlara işlenmiş ve ihalesi gerçekleştirilmiş projenin revize edildiğini dile getirerek, projenin özellikle ilk iki etabını bir yılı aşkın bir süre içinde tamamlayacaklarını ve İstanbullular'a kazandıracaklarını söyledi.

Forum Saati Cuma Mayıs 10 2024, 05:41